Kilis Belediye Başkanı Hakan Bilecen, Kendisini eleştirenlere, “Hodri meydan halkın karşısına çıkalım, kendileri sorsun, ben belgelerini açıklayayım, halk karar versin” dedi.
Belediye Başkanı Hakan Bilecen, Başkan Yardımcıları Çağlar Yaşar, Atilla Yıldırım ile birlikte Kilis’te görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Söğütlüdere Göl Restorantında gerçekleştirilen toplantıda, 1 aylık çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Bilecen, “Göreve başladığı gündün itibaren Kilis’i nasıl temiz tutarımın, derdindeyim.  Sürekli başkan yardımcılarım ile birlikte sahadayım, takip ediyorum. Kısa süre içerisinde olmasına rağmen şehirdeki temizlik değişikliğini görüyorsunuz. Yıllardır ihmal edilen parklardaki çalışmaları görüyorsunuz. Daha da iyi olacak, sosyal medyadan göreve başladığımız günden beri eleştiri bombardımanı var. Ben çocuklarımın doğum günlerini dahi seçim çalışmaları nedeniyle kutlayamadım. Geçen doğum günü kutlaması yaptık, yok Söğütlüdere Göl Restorantı kapatmışım, özel kutlama yapmışım, külliyen yalan,  vatandaş gibi bir doğum günü kutlaması yaptık. Ve üstelik burada etkinlik yapanlar belediye personeli ise 5 bin lira, vatandaş ise 7 bin lira kira bedeli var. Bende cebimden 5 bin lira vererek makbuzu kesilerek tüm masrafını kendim karşılayarak, çocuklarımın doğum gününü kutladım. İsteyene belgelerini gönderebilirim. Öyle bilmeden atıp tutanlara, hodri meydan halkın karşısına çıkalım, kendileri sorsun, ben belgelerini açıklayayım, halk karar versin” dedi.
“Eleştirenleri halkın huzurunda tartışmaya çağırıyorum”
Geçmişe yönelik olarak ta İktidar partinin il başkanı açıklama yaparak  şov yaptığını iddia edildiğini vurgulayan Bilecen, “Halkın karşısına çıkayım, canlı yayında benden önceki döneme ait, her konuda benim dönemimdeki konuları tartışalım, önlerine belgeleri koyayım, bakalım geçmişte neler yapılmış görsünler, bak sesleri çıkabiliyor mu?, bizim derdimiz kimseyle kavga etmek değil, ama bizimle kavga edilmek istenirse de aynı şekilde yanıt verilir. Ben bizden önceki döneme ait borç listesini astım, yok diyorlarsa, ilgili kurumlardan borcu yoktur kağıdı getirsinler, pankart yaptırıp evimin önüne asayım. Öyle bir dünya yok” dedi.
“Sinekle mücadele devam edecek”
Bilecen, 24 saat sinekle mücadelenin devam ettiğini ifade ederek, “Gelen şikayetler üzerine ilaçlama araçlarına binerek, sahaya çıktım, girilmez denen sokaklara, dar yerlere, girdim. Ve ilaçlama yapan arkadaşlara ‘bakın ben arabayla buralara girip ilaçlıyorsam, sizde ilaçlayacaksınız’ talimatını verdim. Bu şehri temiz tutacağız. Pırıl pırıl edeceğiz, sineksiz bir yaz dönemi geçirmemiz gerekiyor. Biz bunun derdindeyiz, sosyal medyadan isteyen istediğini söylesin, biz ne yaptığımızı iyi biliyoruz.”
“İşe gelmeden maaş alma dönemi bitmiştir”
Basın mensuplarının Geçmişte işe gelmeden maaş alanlar olduğu sorusu üzerine Başkan Bilecen, “Herkes işine gelsin, işine gelmeyenin gözünün yaşına bakmam, ne gerekiyorsa yaparım. Benim kendi dönemimde herkes çalışacak. Nitekimde çalışıyorlar, soruyorum, başkan yardımcılarıma, müdürlerime, öyle işe gelmeden maaş alma dönemi bitmiştir. İzin vermem, kimse kul hakkına giremez” dedi
“CHP İl Başkanı ile hiçbir sorunum yok”
Basın mensuplarının sorusu üzerine CHP İl Başkanı Ahmet Hangillioğlu ile ilgili hiçbir aralarında sorun bulunmadığını ifade ederek, “Ben sürekli il başkanım ile irtibat halindeyiz. Ben başkanımıza abim diye hitap ediyorum. Örgütümüzle de bir aradayız. Daha 7 Aralık şirketini devir almadım. Partili olupta işe girmeyi bekleyen arkadaşları şunu söyleyeyim, belediyeyi toparlıyoruz.  Daha şirketi devir bil almadım, bakacağız. İşten çıkanlar var, tabiki elamın lazım ise hakkaniyetle davranacağız. Gelen talep olursa değerlendireceğiz. Ama benim partim ile bir kavgam yok. Genel başkan yardımcılarımız da  geçen buradaydı, İl başkanımızda burada bende buradayım. Dedikodular üzerinden konuşuyorlar, olmayanı olmuş gibi anlatıyorlar.  Günde yüzerce telefon geliyor. Benim yoğunluğum nedeniyle telefonlara bakamayabiliyorum, ama müsait olduğumda dönmeye çalışıyorum. Sizde takdir edersiniz ki resmi toplantılarımız oluyor” diye konuştu

Bir yanıt yazın