Kilis’te Türk bayrağını görünce yıkımı durdurdu
6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde meydana gelen depremler sonucu 11 ilde etkisi hissedilen ve Kilis’te de birçok evin ağır hasar alması sonucu hem Kilis Belediyesi hem de Kilis İl Özel İdaresi tarafından yıkımlar kontrollü bir şekilde devam ettiriliyor.
Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Güneşli Sokak’ta depremde ağır hasar alan daha önceden boşaltılan ve kullanılmayan yan yatan 2 evin bugün sabah saatlerinde yıkımına Kilis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kontrollü bir şekilde başlanıldı.
Depremde zarar gören evlerin yıkımı esnasında Kilis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde görevli Belediye Çavuşu Abdülkadir Tohumcu, Şanlı Türk Bayrağımızı fark etti ve yıkımı durdurdu. Şanlı Türk Bayrağımızı aldıktan sonra yıkım çalışmalarına devam edildi. Depremde ağır hasar alan evin enkazında çıkan Türk Bayrağı ev sahibine teslim edilirken Kilis Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde görevli Belediye Çavuşu Abdülkadir Tohumcu’nun bu örnek davranışı mahalle sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

Bir yanıt yazın