Kilis 7 Aralık Üniversitesinde, 6 Şubat Depremlerinin Yıl Dönümünde Anma Töreni Gerçekleştirildi
6 Şubat Depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, Rektör Yardımcılarımız, Üniversitemiz akademik ve idari personelleri ile öğrencilerimizin katılımlarıyla “Anma Töreni ve Dua” başlıklı program gerçekleştirildi.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program, depremde kaybettiğimiz öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın anısına saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Açıkalın, Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu.
Vefat eden öğrencilerimiz anısına Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüz tarafından hazırlanan video gösteriminin ardından Rektörümüz Karacoşkun, konuşma yaptı.
Konuşmasında, hepimizi derinden sarsan asrın felaketinde şehit olan öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız için rahmet dilerken onların ve ailelerinin acılarını unutmayacağımızı vurguladı. Depremde vefat eden öğrencilerimizin hatıralarını yaşatmak için harekete geçildiğini ifade eden Rektör Karacoşkun bu bağlamda Üniversitemiz Rektörlük Fuaye Alanı’nda öğrencilerimiz için bir hatıra köşesi hazırlandığını aktardı. Bunun yanı sıra vefat eden on üç öğrencimizin her birinin isminin okudukları fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulunda bir sınıfa verildiğini ifade etti.
Program, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerimizden Halil İbrahim İnan’ın ve Öğr. Gör. Ali Genç’in okudukları şiirlerin ardından Öğr. Gör. Ömer Mehmet Ulusoy tarafından yapılan dua ile son buldu.

Bir yanıt yazın