19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı resmi gazetede yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim günü “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmiştir.
Vali Soytürk yayınladığı mesajında, Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, seçilmiş oldukları Köy ve Mahallelerindeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek yapılacak olan kamu hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler. Ayrıca muhtarlar, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar.
Özellikle pandemi döneminde filyasyon ekiplerinin yönlendirilmesi ve karantinada olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında muhtarlarımızın kurumlarımıza önemli katkıları olmuştur.
Bu vesileyle; köylerinde ve mahallelerinde yaşadığı her türlü sorunun çözüme kavuşması için fedakârca görev yapan muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü en kalbi duygularımla kutluyor, kıymetli muhtarlarımıza sağlık, mutluluk, esenlik ve başarılar diliyorum dedi.

Bir cevap yazın