Kilis’te 189Bin 690 lira dolandırıldı emniyet operasyon başlattı
Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince İlimizde meydana gelen Nitelikli Dolandırıcılık olaylarının faillerinin tespiti ve yakalamalarına yönelik geniş kapsamlı çalışmalar başlatıldı.
Konu hakkında Kilis İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi.
‘’08.03.2024 günü Facebook isimli sosyal platformu üzerinden kredi reklamı görülmesi üzerine kimlik, telefon ve banka bilgileri paylaşılarak, sonrasında kendisini bankacı olarak arayan şahısların yönlendirmesi ile mobil bankacılık üzerinden 50.000 TL kredi çekilerek şüpheli S.O. isimli şahsın hesabına gönderildiği “Nitelikli Dolandırıcılık” olayında; yapılan çalışmalar sonucu 50.000 TL’nin şüpheli şahısların eline geçmesi önlenmiş olup şahısları yakalamaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.
11.03.2024 günü cep telefonu ile arayarak kendisini Garanti Bankası müşteri temsilcisi olarak tanıtan erkek şahsın yönlendirmesi ile mobil bankacılık üzerinden 58.990 TL nakit avans çekilerek, şüpheli T.U. isimli şahsın hesabına gönderildiği “Nitelikli Dolandırıcılık” olayında; yapılan çalışmalar sonucu 58.990 TL’nin şüpheli şahısların eline geçmesi önlenmiş olup şahısları yakalamaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.
12.03.2024 günü meydana gelen “Nitelikli Dolandırıcılık” olayında; cep telefonu ile arayarak kendisini Garanti Bankası müşteri temsilcisi olarak tanıtan erkek şahsın yönlendirmesi ile mobil bankacılık üzerinden 89.700 TL kredi çekilerek şüpheli şahsa gönderilmesi aşamasında, yapılan çalışmalar ile tutarın şüphelinin hesabına geçmesi önlenmiş olup şahısları yakalamaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir’’ denildi.
Haber :

Bir yanıt yazın