Panasonic bugün yazılım şirketi A.I. Tech ile işbirliğini duyurdu. Bu işbirliği, COVID-19 ortamında derin öğrenmeye dayalı uygulanabilir birçok kurumsal çözüm sağlamak amacıyla i-PRO’nun sektörün önde gelen güvenlik kameralarını yerleşik yapay zeka özellikleri ve akıllı uygulamalarla bir araya getiriyor.
 
Derin öğrenme uygulamaları doğrudan kameralarda çalışarak analitik hesaplamalar için ek sunuculara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor ve bunun yanı sıra aynı yüksek hassasiyet seviyelerini de koruyor.
 
Sistemin sağladığı avantajlar arasında güvenlik altyapısı için daha düşük toplam satın alma maliyeti, daha hızlı işleme ve uygulamalardan daha fazla anında alarm, bildirim veya bilgi yer alıyor.
 
Birçok derin yapay zeka uygulaması, içinde bulunduğumuz küresel salgın sürecinde sosyal mesafenin sağlanmasına, doluluk seviyelerinin takip edilmesine ve yüz maskelerinin takılmasına yardımcı olmak için kullanılabiliyor.
 
Ayrıca akıllı şehirlerde trafik izleme ve akıllı park etmeye yönelik uygulamaları perakendeciler müşteri deneyimini iyileştirmek için, etkinlik organizatörleri ve ulaştırma merkezleri de güvenlik etmenlerini takip etmek ve korumak için kullanabiliyor.
 
Bu uygulamalar, yakın zamanda piyasaya sürülen ve bünyesinde altı model barındıran yapay zeka motorlu Panasonic i-PRO X Serisi kameralar ile tamamen entegre olabiliyor.
 
5MP çözünürlüklü kameralar, temmuz ayında satışa sunuldu ve 4K çözünürlüklü kameralar da kasım ayında piyasaya çıktı.
 
Kameraların tamamı yağmalamaya karşı dayanıklı olmanın yanında iç ve dış kubbe veya kutu tipi yapılandırmaları da mevcut.
 
Avrupa Panasonic Güvenlik İş Birimi Başkanı Gerard Figols, oluşturulan işbirliğini şu sözleri ifade ediyor: “Yapay zekanın esnek ve uyarlanabilir kameralarımız ile oluşturduğu bu birleşim, müşterilerimizin günlük operasyonlarında daha proaktif olmalarına yardımcı olacak yeni nesil tahmine dayalı iş ve güvenlik uygulamaları sunuyor. Kendi fikirlerini geliştirmeleri için üçüncü partilere açık olan Panasonic i-PRO güvenlik kameraları, yeni bir akıllı uygulamalar çağının başlamasını sağlıyor.”
 
A.I Tech Satış ve Pazarlama Direktörü Alessia Saggese de “Oluşturulan bu iş birliği, Panasonic i-PRO kameralardaki yapay zeka motorunun üstün gücünü kullanarak müşterilerin derin öğrenme tabanlı uygulamalarımızın tüm avantajlarından yararlanmasına ilk defa olanak tanıyor. Bu imkan, güvenlik donanımını bir işletmenin veya toplumun belirli ihtiyaçlarına göre uyarlamak için önemli bir fırsat sunuyor.”

Bir cevap yazın