CHP HPD ittifakı bir kez daha ispalandı. HDP ile bir olarak red oyu verdiler.

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Meclisi, Ekim ayı birinci toplantısında; Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan bir parka Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Dibek köyü kırsalında çıkan çatışmada şehit düşen Ramazan Bahşiş’in adının verilmesi ile ilgili önerge, CHP ve HDP’li üyelerin verdiği ret oyu sonucu kabul edilmedi.

Akdeniz Belediye Meclisi Ekim ayı birinci toplantısını M.Mustafa Gültak başkanlığında gerçekleştirdi. Açılış ve yoklama ile başlayıp, bir önceki toplantıya ait birleşim tutanak özetinin oylanmasıyla süren Mecliste, verilen önergeler okunarak gündeme alındı.  Toplantıda meclis üyesi Tufan Nenni’nin verdiği ve Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan bir parka, Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Dibek Köyü kırsalında 19 Haziran 2017 yılında çıkan çatışmada şehit düşen Ramazan Bahşiş’in adının verilmesiyle ilgili önerge, komisyonlara havale edilmeyip direkt oylamaya sunuldu.
Mecliste kısa süreli tartışmalara yol açan -şehidin isminin parka verilmesi ile ilgili önerge, CHP ve HDP’li üyelerinin verdiği ret oyu sonucu oyçokluğuyla kabul edilmedi. Temenni ve öneriler bölümünde, Meclis üyelerinin görüşlerini belirtmesinin ardından toplantı sona erdi.

Bir cevap yazın